STL #10: Skąd się biorą dobre pomysły? [NAGRANIE I PUBLIKACJA]


Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem oraz publikacją podsumowującą dyskusję pt. “Skąd się biorą dobre pomysły?”, która odbyła się w formule zdalnej 27 listopada 2023 r. w ramach Laboratorium Społeczno-Technologicznego (SoTechLab).POBIERZ publikację podsumowującą dyskusję.

👥 Osoby zaproszone do dyskusji:
➡️ Agnieszka Chrząszcz, Centrum e-learningu AGH
➡️ Justyna Izydorczyk, Goodylabs, podcast “(O)błędne historie”
➡️ Grzegorz Kaplita, Motorola Solutions Systems
➡️ Jan Strycharz, hearts&heads, Warsztat Innowacji Społecznych

👤 Prowadzenie spotkania:
➡️ Seweryn Rudnicki (KSSiT WH AGH, SoTechLab)


Opis dyskusji

Potocznie często przyjmuje się, że kreatywność to domena zarezerwowana dla genialnych osób, w której powstają wyłącznie przełomowe dzieła. A my przyjrzymy się kreatywności praktycznej, czyli temu jak powstają dobre, świeże i praktycznie użyteczne pomysły. Zaglądniemy do agencji kreatywnych, sal szkoleniowych i firm inżynierskich. Przypatrzymy się powstawaniu patentów, uczeniu się z niepowodzeń i prowadzeniu udanych spotkań kreatywnych. Zastanowimy się, co wspiera pojawianie się i rozwój pomysłów oraz jak podchodzą do tego organizacje, którym zależy, by pracujące tam zespoły miały dużo dobrych pomysłów. Będzie trochę wiedzy, masa historii i przykładów oraz ludzie, którzy zajmują się praktyczną kreatywnością na co dzień.


Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1051092642797640


Zobacz podsumowania z dyskusji SoTechLab


Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki (SONP/SP/548668/2022)