STL #16: Jak design może przewidzieć i zmienić przyszłość [22.05.2024]

Zapraszamy na spotkanie SoTechLab pt. “Jak design może przewidzieć i zmienić przyszłość”. Wydarzenie odbędzie się w formule zdalnej, 22 maja 2024 r. w godz. 18:00-19:30.

W najbliższym SoTechLabie porozmawiamy o tym, jak przyszłość można wykorzystać jako narzędzie do szukania rozwiązań w projektowaniu produktów, usług, systemów i lepszych światów społecznych.

Podobno najlepszy sposób, żeby przewidzieć przyszłość, to ją zaprojektować. Tylko czy to faktycznie takie proste? Może lepiej zacząć od pytania “co, jeśli”, zmapować trendy i możliwe wersje przyszłości, a potem pomóc tym najbardziej preferowanym się zrealizować? Łatwe to wciąż nie będzie, ale jakie pasjonujące!

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak w dizajnie szuka się twórczych, zrównoważonych i dostosowanych do potrzeb ludzi rozwiązań. Zastanowimy się, jak metody kreatywne i dizajnerskie można wykorzystywać z innych obszarach, choćby tam, gdzie na szali jest społeczne dobro. Pomyślimy też o tym, jak uniknąć pułapek dobrodusznych, ale naiwnych wizji i plagi solucjonizmu.
Wpadnij, będzie ciekawie!


👥 Zaproszone osoby:

➡️ Katarzyna Janota (Grupa Robocza)

➡️ Katarzyna Konkel (Omnisense)

➡️ Monika Borycka (TrendRadar)

➡️ Jacek Gądecki (SoTechLab, KSSiT WH AGH)


👤 Prowadzenie spotkania:

➡️ Agata Bisping (KBF, SD i KSSiT WH AGH)

➡️ Seweryn Rudnicki (SoTechLab, KSSiT WH AGH)


📅 Data i godzina spotkania:

Środa, 22.05.2024, godz. 18:00-19:30


🌐 Link do spotkania na MS Teams:

https://tiny.pl/ddm79


👍 Wydarzenie Facebook:

https://www.facebook.com/events/1670262840409048


Spotkanie będzie nagrywane i po montażu opublikowane na kanale YouTube KSSiT:
https://youtube.com/@kssitwhagh


Spotkanie jest organizowane w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki (SONP/SP/548668/2022)