STL #10: Skąd się biorą dobre pomysły? [29.11.2023]


Zapraszamy na spotkanie pt. ‘Skąd się biorą dobre pomysły?’, które odbędzie się w formule zdalnej, 29 listopada 2023 r. w godz. 17:00-18:30, w ramach Laboratorium Społeczno-Technologicznego (SoTechLab) przy Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią WH AGH.

Potocznie często przyjmuje się, że kreatywność to domena zarezerwowana dla genialnych osób, w której powstają wyłącznie przełomowe dzieła. A my przyjrzymy się kreatywności praktycznej, czyli temu jak powstają dobre, świeże i praktycznie użyteczne pomysły. Zaglądniemy do agencji kreatywnych, sal szkoleniowych i firm inżynierskich. Przypatrzymy się powstawaniu patentów, uczeniu się z niepowodzeń i prowadzeniu udanych spotkań kreatywnych. Zastanowimy się, co wspiera pojawianie się i rozwój pomysłów oraz jak podchodzą do tego organizacje, którym zależy, by pracujące tam zespoły miały dużo dobrych pomysłów. Będzie trochę wiedzy, masa historii i przykładów oraz ludzie, którzy zajmują się praktyczną kreatywnością na co dzień.


👥 Zaproszone osoby:

➡️ Agnieszka Chrząszcz, Centrum e-learningu AGH

➡️ Justyna Izydorczyk, Goodylabs, podcast “(O)błędne historie”

➡️ Grzegorz Kaplita, Motorola Solutions Systems

➡️ Jan Strycharz, hearts&heads, Warsztat Innowacji Społecznych


👤 Prowadzenie spotkania:

➡️ Seweryn Rudnicki (KSSiT WH AGH, SoTechLab)


📅 Data i godzina spotkania:

Wtorek, 29.11.2023, godz. 17:00-18:30


🌐 Link do spotkania na MS Teams:

https://bit.ly/49q4aZS


👍 Wydarzenie Facebook:

https://www.facebook.com/events/1051092642797640


Spotkanie będzie nagrywane i po montażu opublikowane na kanale YouTube KSSiT:
https://youtube.com/@kssitwhagh


Spotkanie jest organizowane w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki (SONP/SP/548668/2022)